Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC1014

Podczas wakacji odbyły się cztery spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”.  Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 28.07.2018r., zajęcia trwały 2,3 godziny, uczestniczyło 3 wychowanków. Zajęcia te odbywały się w ramach współpracy kół: fotograficznego i świat mediów. Wychowankowie mieli za zadanie narysować jakiś motyw kredą chodnikową a następnie sami wkomponować się w zdjęcie.  Kolejne  spotkanie  odbyło się 01.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny i 50 minut, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na grupie 4 w ramach współpracy kół fotograficznego i kulinarnego. Wychowankowie mieli za zadanie ułożyć ciekawe kompozycje z produktów kulinarnych a następnie je sfotografować. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 06.08.2018r. zajęcia trwały 1 godzinę, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na zewnątrz. Wychowankowie wykonywali fotografie z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania, uczyli się panoramowania, jak poruszać aparatem cyfrowym aby powstały kompozycje nawiązujące do impresjonizmu. Ostatnie spotkanie odbyło się 13.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny uczestniczyło 3 wychowanków. Podopieczni dokonywali selekcji fotografii, które wykonali na wcześniejszych zajęciach oraz zapoznawali się z instrukcją obsługi aparatów Nikon d 60, które dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka zostały zakupione na potrzeby koła fotograficznego.

 

 


 Przygotował: R. Mikula

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania