DSC1014

Podczas wakacji odbyły się cztery spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”.  Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 28.07.2018r., zajęcia trwały 2,3 godziny, uczestniczyło 3 wychowanków. Zajęcia te odbywały się w ramach współpracy kół: fotograficznego i świat mediów. Wychowankowie mieli za zadanie narysować jakiś motyw kredą chodnikową a następnie sami wkomponować się w zdjęcie.  Kolejne  spotkanie  odbyło się 01.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny i 50 minut, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na grupie 4 w ramach współpracy kół fotograficznego i kulinarnego. Wychowankowie mieli za zadanie ułożyć ciekawe kompozycje z produktów kulinarnych a następnie je sfotografować. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 06.08.2018r. zajęcia trwały 1 godzinę, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na zewnątrz. Wychowankowie wykonywali fotografie z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania, uczyli się panoramowania, jak poruszać aparatem cyfrowym aby powstały kompozycje nawiązujące do impresjonizmu. Ostatnie spotkanie odbyło się 13.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny uczestniczyło 3 wychowanków. Podopieczni dokonywali selekcji fotografii, które wykonali na wcześniejszych zajęciach oraz zapoznawali się z instrukcją obsługi aparatów Nikon d 60, które dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka zostały zakupione na potrzeby koła fotograficznego.

Przygotował: R. Mikula