Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

 DSC1014

Podczas wakacji odbyły się cztery spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”.  Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 28.07.2018r., zajęcia trwały 2,3 godziny, uczestniczyło 3 wychowanków. Zajęcia te odbywały się w ramach współpracy kół: fotograficznego i świat mediów. Wychowankowie mieli za zadanie narysować jakiś motyw kredą chodnikową a następnie sami wkomponować się w zdjęcie.  Kolejne  spotkanie  odbyło się 01.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny i 50 minut, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na grupie 4 w ramach współpracy kół fotograficznego i kulinarnego. Wychowankowie mieli za zadanie ułożyć ciekawe kompozycje z produktów kulinarnych a następnie je sfotografować. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 06.08.2018r. zajęcia trwały 1 godzinę, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na zewnątrz. Wychowankowie wykonywali fotografie z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania, uczyli się panoramowania, jak poruszać aparatem cyfrowym aby powstały kompozycje nawiązujące do impresjonizmu. Ostatnie spotkanie odbyło się 13.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny uczestniczyło 3 wychowanków. Podopieczni dokonywali selekcji fotografii, które wykonali na wcześniejszych zajęciach oraz zapoznawali się z instrukcją obsługi aparatów Nikon d 60, które dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka zostały zakupione na potrzeby koła fotograficznego.

 

 


 Przygotował: R. Mikula

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania