20180730 112541

30 lipca 2018r. wychowankowie: Kamil K. , Sebastian G. i Kacper P. wraz z opiekunem koła „Zielone Ludki” udali się na pieszą wędrówkę po przyrodniczej ścieżce zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Daleszyce, którego duża część stanowi obszar chroniony w ramach Sieci Natura 2000- Lasy Cisowsko – Orłowińskie. Ponadto obszar ten znajduje się na terenie Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. Część przyrodnicza ścieżki przebiega również przez Rezerwat Cisów im. prof. Zygmunta Czubińskiego.

Początek obu tras jest wspólny i rozpoczyna się symboliczną bramą, u podnóża góry Włochy.

Ścieżka składa się z dwóch pętli - dłuższej (ok. 4 km) - historycznej i krótszej (ok. 1,5 km) - przyrodniczej. My, ze względu na ograniczony czas, wybraliśmy pętlę ,,przyrodniczą’’, która traktuje o zagadnieniach związanych z lokalnymi formami ochrony przyrody, fauną i florą terenu, a także o ekosystemie leśnym. Obrazuje to 15 tablic rozmieszczonych na trasie przebiegającej przez rezerwat Cisów i w jego okolicy.

Pomimo potwornego upału chłopcy dzielnie pokonywali „leśne niespodzianki” a nawet znaleźli kilka borowików szlachetnych.

Przygotowała: M. Łubek