Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
To nie liście i nie listki, nie listeczki jeszcze nawet - to obłoczek przeźroczysty, pozłociście zielonawy. Jeśli jest gdzieś leśne niebo, on z leśnego nieba spłynął, śród ogrodu zdziwionego tuż nad ziemią się zatrzymał. Ale żeby mógł zzielenieć, z brzozą się prawdziwą zmierzyć, ściemnieć, smugę traw ocienić - nie, nie mogę w to uwierzyć. - Julian Tuwim.
W okrągłych błotnych miskach z obcasów i kopyt lśnią turkusy niebieskie i chmur heliotropy. Kałuża płynie z wiatrem - tu mleczna, tam ruda, wiosna rynny wyżyma lubując się w brudach ... Serce ordynarnieje i godzi się z błotem, skoro w nim słońce usta zanurzyło złote ... - Maria Pawlikowska - Jasnorzewska.
W ciemniejących pieczarach marzyłem długo o Twoich drzewach i błękitnych niebach, o Twoim zapachu i ptaków śpiewie. Teraz leżysz odsłonięta w lśniącym splendorze, kąpana w słońcu, jak jakieś cudo, przede mną. Poznajesz mnie znowu kusisz mnie delikatnie oto drżą me kończyny wobec Twej błogosławionej obecności. - Hermann Hesse.
Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima. Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy. Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy, choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma. Z upojonymi wiosną wracamy oczyma, krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy, ulicą po słonecznej stronie idziem prawej, za sobą ciepło słońca czujemy plecyma. - Leopold Staff.
Święty Kaźmierz - powracają czajki; Święty Wojciech - bociany klekocą, słońce grzeje, rowy w mlecz się złocą, brzmią skowronki, rychłe, polne grajki. Po murawach dzieci, strzępem krajki Podkasane, w pasy się szamocą; Na przyzbicach baby w głos chichocą - "Eh! kumolu! bajki, żywe bajki!" Wiosna!... Wiosna wszędy życie budzi! Jej błękity, słoneczne uśmiechy I pod chłopskie wciskają się strzechy. I tu raźniej biją serca ludzi, choć się troski za troskami tulą do tych piersi pod zgrzebną koszulą. - Jan Kasprowicz.

Wiosna

djWiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180727 133250

W czasie przerwy wakacyjnej nasze koło nadal działało. Zorganizowaliśmy cztery spotkania, w których uczestniczyło 6 wychowanków, w łącznej liczbie 12 godzin.

W dniu 27.07.2018r. odbył się wyjazd do Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Zreczach Dużych. Wychowankowie: Kacper P., Kamil K. i Sebastian G. wspólnie z mieszkańcami DPS-u spędzali aktywnie czas wolny. Oprócz ciekawych rozmów z pensjonariuszami chłopcy rozegrali kilka meczy w tenisa stołowego – oczywiście nie wszystkie były wygrane przez wychowanków PMOW, ponadto grali w piłkarzyki, spróbowali swoich sił podczas ćwiczeń w sali rehabilitacyjno – sportowej pod czujnym okiem pana rehabilitanta. Niektórzy z naszych wychowanków postanowili nawet wspólnie z mieszkankami DPS-u zatańczyć, a także rozbudzić nowe zainteresowania wyszywaniem płótna muliną. Czas spędzony w Zreczach Dużych upłynął nam bardzo szybko, ale za to w miłej i przyjaznej atmosferze.


W dniu 02.08.2018r.postanowiliśmy zadbać o schludny i estetyczny wygląd ternu wokół naszego Ośrodka. Dlatego też zorganizowaliśmy zajęcia na terenie PMOW. Dwóch wychowanków: Sebastian G. oraz Kacper P. zajęło się oczyszczaniem chodników z chwastów. Trzeba przyznać, że chłopcy wykonali kawał „dobrej roboty”, chociaż przed nami jeszcze dużo pracy.


W dniu 10.08.2018r. odbył się wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach. Wzięło w nim udział trzech wychowanków: Kacper P., Krzysztof W. oraz Jakub K. Chłopcy pomagali mieszkańcom przy pracach gospodarczych. Nie zraził ich nawet upal. Uporządkowali i sprzątnęli ziemię z boiska do piłki siatkowej, a potem zabezpieczyli kwiaty doniczkowe przed słońcem przenosząc je do zacienionych miejsc. Oczywiście znaleźli również czas, aby porozmawiać z mieszkańcami. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem, który zjedliśmy wspólnie z pensjonariuszami. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy DPS-u bardzo dziękowali nam za pomoc.


W dniu 18.08.2018r. nasi wychowankowie dokończyli zaczęte na terenie Ośrodka prace porządkowe. Krzysztof W., Kacper P. i Eryk P. zajęli się plewieniem zarośniętych przez chwasty miejsc. Potem oczyszczali i zamiatali chodniki. A na koniec uprzątnęli skoszoną trawę. Oczywiście podczas całej pracy towarzyszył nam nasz czworonożny pupil o imieniu Rufi. W czasie przerw chłopcy bawili się z nim i uczyli go aportować.

 

 


 Przygotowała: G. Grabda-Oszczypała

Koła zainteresowań

Akademia Czerniaka

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania