Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20180727 133250

W czasie przerwy wakacyjnej nasze koło nadal działało. Zorganizowaliśmy cztery spotkania, w których uczestniczyło 6 wychowanków, w łącznej liczbie 12 godzin.

W dniu 27.07.2018r. odbył się wyjazd do Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Zreczach Dużych. Wychowankowie: Kacper P., Kamil K. i Sebastian G. wspólnie z mieszkańcami DPS-u spędzali aktywnie czas wolny. Oprócz ciekawych rozmów z pensjonariuszami chłopcy rozegrali kilka meczy w tenisa stołowego – oczywiście nie wszystkie były wygrane przez wychowanków PMOW, ponadto grali w piłkarzyki, spróbowali swoich sił podczas ćwiczeń w sali rehabilitacyjno – sportowej pod czujnym okiem pana rehabilitanta. Niektórzy z naszych wychowanków postanowili nawet wspólnie z mieszkankami DPS-u zatańczyć, a także rozbudzić nowe zainteresowania wyszywaniem płótna muliną. Czas spędzony w Zreczach Dużych upłynął nam bardzo szybko, ale za to w miłej i przyjaznej atmosferze.


W dniu 02.08.2018r.postanowiliśmy zadbać o schludny i estetyczny wygląd ternu wokół naszego Ośrodka. Dlatego też zorganizowaliśmy zajęcia na terenie PMOW. Dwóch wychowanków: Sebastian G. oraz Kacper P. zajęło się oczyszczaniem chodników z chwastów. Trzeba przyznać, że chłopcy wykonali kawał „dobrej roboty”, chociaż przed nami jeszcze dużo pracy.


W dniu 10.08.2018r. odbył się wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Rudkach. Wzięło w nim udział trzech wychowanków: Kacper P., Krzysztof W. oraz Jakub K. Chłopcy pomagali mieszkańcom przy pracach gospodarczych. Nie zraził ich nawet upal. Uporządkowali i sprzątnęli ziemię z boiska do piłki siatkowej, a potem zabezpieczyli kwiaty doniczkowe przed słońcem przenosząc je do zacienionych miejsc. Oczywiście znaleźli również czas, aby porozmawiać z mieszkańcami. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem, który zjedliśmy wspólnie z pensjonariuszami. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy DPS-u bardzo dziękowali nam za pomoc.


W dniu 18.08.2018r. nasi wychowankowie dokończyli zaczęte na terenie Ośrodka prace porządkowe. Krzysztof W., Kacper P. i Eryk P. zajęli się plewieniem zarośniętych przez chwasty miejsc. Potem oczyszczali i zamiatali chodniki. A na koniec uprzątnęli skoszoną trawę. Oczywiście podczas całej pracy towarzyszył nam nasz czworonożny pupil o imieniu Rufi. W czasie przerw chłopcy bawili się z nim i uczyli go aportować.

 

 


 Przygotowała: G. Grabda-Oszczypała

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania