IMG 20180628 172838

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” zrealizowało kolejne interesujące działania. Podczas zajęć w czerwcu zakończyliśmy prace poświęcone przygotowaniom rysunków na konkurs ogólnopolski pod nazwą „Aktywny wypoczynek w Górach Świętokrzyskich”. Wszystkim zaangażowanym podopiecznym należą się gratulacje za przygotowanie ciekawych i pomysłowych rysunków. Wychowanek Mateusz P. zajął w tym konkursie II miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Jest to dla nas duży sukces. Wakacje sprzyjały zrobieniu gruntownego porządku w naszej sali zajęć i posegregowaniu wszystkich zgromadzonych elementów ozdobnych i dekoracji. Zwracaliśmy uwagę na ekonomiczne wykorzystanie pozostałych materiałów i przyborów. A na zakończenie zorganizowane zostały kulinarne zajęcia integracyjne dla naszych podopiecznych pozostających w okresie wakacyjnym - wykonanie i pieczenie placków ziemniaczanych. W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: Kamil K., Jakub K., Adam R., Kacper K., Sebastian G., Dominik M., Damian S., Kacper P., Wojciech K., Krzysztof W., Wojciech B., Patryk K., Jakub K.

W ramach koła plastycznego „Agat” w miesiącu czerwcu i lipcu odbyły się cztery spotkania, na których zrealizowane zostały następujące tematy:

- „Aktywnie w górach Świętokrzyskich jako temat przewodni prac plastycznych” (10.06.2018r.);
- „Porządkowanie sali do zajęć plastycznych – segregowanie nagromadzonych w trakcie zajęć elementów ozdobnych i dekoracji. Zwracanie uwagi na higienę i czystość” (28.06.2018r.);
- „Wakacyjne kulinarne zajęcia integracyjne dla wychowanków – pieczenie placków ziemniaczanych. Dbamy o higienę i porządek podczas pracy” (08.07.2018r.);
- „Dbamy o czystość i porządek w sali do zajęć plastycznych – kontynuacja segregowania nagromadzonych w trakcie zajęć elementów ozdobnych i dekoracji. Zwracanie uwagi na ekonomiczne wykorzystanie pozostałych materiałów i przyborów” (21.07.2018r.).

Przygotowała: M. Sławska