Photo1539

20 lipca 2018 r. wychowankowie: Sebastian G., Kacper P. i Kamil K. pod opieką wychowawczyni p. Beaty Rejnowicz odwiedzili Pałac w Kurozwękach, gdzie – dzięki życzliwości Kierownictwa kompleksu – mogli nieodpłatnie skorzystać z szeregu atrakcji.

Swoją przygodę chłopcy rozpoczęli od zwiedzania Pałacu i lochów. Następnie obejrzeli „mieszkańców” mini ZOO, a wśród nich osiołki, lamy, konie, kolorowe ptaki polne i leśne. Ogromne wrażenie na wychowankach wywołała przejażdżka traktorem wśród bizonów (Safari – bizon). Jest to wyprawa specjalnym wozem przygotowanym dla turystów wśród dzikich zwierząt znajdujących się na ogrodzonych polach, zaopatrzona w barwne opowieści przewodnika. Są tam zarówno dorosłe okazy, jak i młode potomstwo. Ostatnim punktem wyprawy był labirynt przygotowany w kilkuhektarowym pole kukurydzy. Idąc ścieżkami labiryntu należy bacznie strzec obranej ścieżki, aby się nie zgubić oraz odnaleźć i ułożyć hasło, które w tym roku związane jest z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wycieczka ta umożliwiła wychowankom poznanie kolejnej ciekawej atrakcji usytuowanej
w województwie świętokrzyskim, wzbogaciła wiedzę i doświadczenia, była źródłem mnóstwa wrażeń i niezapomnianych przygód.

Serdecznie dziękujemy Kierownictwu Pałacu w Kurozwękach za umożliwienie bezpłatnego skorzystania z wyżej wymienionych atrakcji.

Przygotowała: B. Rejnowicz