Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Telefon: 41 35-35-114, 41 35-35-105

e-mail: sekretariat@mowrembow.edu.pl

Get Adobe Flash player

 

20171206 133120

W dniu 6 grudnia 2017r., w sali gimnastycznej Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie odbył się III Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie Turnieju byli: Piotr Chrząszcz – nauczyciel wychowania fizycznego i Łukasz Dziopa – wychowawca. Chętni zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I grupa: szkoła podstawowa, II grupa gimnazjum i liceum. Eliminacje odbyły się podczas zajęć W-F, a do ostatecznych rozgrywek zakwalifikowali się wychowankowie: Eryk Piskorowski, Kamil Jadowski, Kacper Szpakiewicz, Dawid Pilarski, Kacper Ryczkowski, Dominik Kłopotek, Martin Giesler, Daniel Leśkiewicz, Dawid Kowalczyk, Jakub Kępka, Sławomir Michalski, Adam Ryczek, Kamil Bączkiewicz. Rozgrywki prowadzone były do 2 wygranych setów a mecz o I i II miejsce do 3 wygranych setów. Cały Turniej przebiegał w miłej atmosferze, a uczestnicy walczyli w duchu fair – play. Po zmaganiach przy stołach wyłonieni zostali zwycięzcy:


Szkoła podstawowa:

I miejsce: Adam Ryczek
II miejsce: Sławomir Michalski
III miejsce: Daniel Leśkiewicz

Gimnazjum / liceum:
I miejsce: Eryk Piskorowski
II miejsce: Kacper Ryczkowski
III miejsce: Martin Giesler

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w Turnieju, a zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

 


 Przygotowali: Ł. Dziopa, P. Chrząszcz

 

 

IMG 20171205 104903

W dniu 5 grudnia 2017r. wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w kiermaszu ozdób świątecznych w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Reprezentowali nas podopieczni Dorian Bendig oraz Dawid Pilarski. Na tegoroczny kiermasz pierwszy raz przygotowaliśmy pierniczki robione według świątecznej receptury. Pięknie pachnące piernikowe aniołki, choineczki, serduszka i gwiazdki ozdabiane były białym i kolorowym lukrem. Ponadto pani Magdalena Pawłowska przekazała na cele kiermaszu wykonane przez wychowanków ręcznie robione kartki świąteczne.

Podczas przygotowań do kiermaszu ozdób świątecznych zrodziła się inicjatywa, aby nasz Ośrodek włączył się w akcję charytatywną Zespołu Szkół w Łagowie i zebrane pieniądze przekazał na wspomożenie leczenia chorego Antosia Plewińskiego. Taka forma pomocy nasuwa nam wiele refleksji – szczególnie w tym okresie świątecznym, który przez Narodzenie Pana Jezusa niesie radość i nadzieję. Chcemy chociaż w ten sposób okazać wsparcie małemu Antosiowi w zmaganiach z chorobą.


Ręcznie robione świąteczne wypieki zostały przygotowane na zajęciach w ramach koła plastycznego „Agat” pod opieką wychowawczyni pani Marty Sławskiej. W trakcie przygotowań najbardziej wyróżnili się wychowankowie: Michał Chrostowski, Jakub Katolik z gr. IV, Piotr Paluch, Jakub Górski z gr. II, Jakub Kępka z gr. I, Dawid Gruszecki, Wojciech Błyskal, Dorian Bendig z gr. III. Swoimi umiejętnościami w przygotowywaniu pierniczków wspomogły nas również wychowawczynie: pani Paulina Cieślik oraz pani Barbara Witkowska.

Podopieczni podczas wykonywania świątecznych przysmaków wykazali się zdolnościami kulinarnymi. Dzięki temu rozwijają praktyczne umiejętności, zmysł estetyczny, a przede wszystkim kształtują dbałość o higienę pracy. Zdobyte umiejętności mogą być dla nich inspiracją do przygotowania takich wypieków oraz ich dekoracji w swoich domach rodzinnych. Udział w kiermaszu był również dla wychowanków okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym.

 


 Przygotowała: M. Sławska

 

 

20171205 191257

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Kielcach świętowano z rozmachem. Dnia 5 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 w Best Western Grand Hotel odbyła się XII Świętokrzyska Gala Wolontariatu zorganizowana przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu i Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, podczas której odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Laur Wolontariatu.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele parlamentarzystów, władz z regionu świętokrzyskiego, organizacji pozarządowych, instytucji i placówek pomocowych oraz liczni wolontariusze, wśród których byli także wychowankowie naszego Ośrodka: Wojciech Błyskal, Dorian Bendig, Dawid Pilarski, Jakub Misiak, Kacper Szpakiewicz oraz Martin Giesler pod opieką wychowawców prowadzących koła wolontariatu: p. A. Włodarczyk i p. S. Grabdy – Oszczypały.


Gala ta była czasem podsumowania działań i inicjatyw prowadzonych dotychczas przez wolontariuszy, ale także okazją do refleksji nad dalszymi przedsięwzięciami. Dla naszych wychowanków udział w tak poważnej i dostojnej uroczystości był ciekawym i ważnym doświadczeniem, w którym chłopcy odnaleźli się bardzo dobrze – prezentowali dużym poziom kultury osobistej i godnie reprezentowali Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie.

 


 Przygotowały: A. Włodarczyk. S. Grabda-Oszczypała

 

 

20171202 092532

W dniach 01 – 02 grudnia 2017r. nasi wychowankowie, pod opieką wychowawczyni A. Włodarczyk, bardzo aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Zbiórki Żywności, organizowaną przez Banki Żywności. W tych dniach wolontariusze w całym kraju, w małych sklepach i dużych marketach, przypominali kupującym o osobach potrzebujących (bezdomnych, ubogich, będących w trudnej sytuacji życiowej), których można wspomóc, kupując produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności.

Wychowankowie naszego Ośrodka chętnie podjęli się tego zadania, zachęcając klientów marketu Biedronka do okazania gestu dobrej woli i wsparcia zbiórki. Dnia 01 grudnia nasz Ośrodek reprezentowali: Dorian Bendig, Jakub Misiak oraz Martin Giesler, zaś 02 grudnia w zbiórce wzięli udział: Dawid Pilarski, Jakub Kępka i Sławomir Michalski. Chłopcy, dzięki takim inicjatywom, mają poczucie, że mogą zrobić coś dobrego dla innych, ale również dla siebie czerpią wiele korzyści: nabywają ciekawych doświadczeń, wzmacniają poczucie własnej wartości, integrują się z lokalną społecznością, aktywnie zagospodarowują swój wolny czas.

 


 Przygotowała: A. Włodarczyk

 

 

 DSC6615

W miesiącu listopadzie odbyły się dwa spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 09.11.2017r., zajęcia trwały 3 godziny, uczestniczyło 2 wychowanków. Dwóch wychowanków uczestniczyło w rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, pod nazwą: „Ja na rynku pracy: moje talenty, moje kompetencje”  - nasi wychowankowie Mariusz Miętkiewicz oraz Dorian Bendig otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy sukcesów i czekamy na następne osiągnięcia w konkursach fotograficznych. Dnia 30.11.2017r. prowadzący zajęcia przygotowywał fotografie do umieszczenia w Internecie. Fotografie zostały zrobione podczas zabawy andrzejkowej.

 


 Przygotował: R. Mikula

 

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Bezpieczna szkoła