Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

IMG 20181203 163052

W dniu 09.02.2019r. odbył się mecz towarzyski pomiędzy naszą drużyną „FC Rembów” a drużyną seniorów „ŁKS Georyt Łagów”. W spotkaniu wzięło udział 7 wychowanków: Jakub K., Jakub K., Sławomir M., Patryk K., Szymon K., Rafał K., Tymoteusz B. Spotkanie to odbyło się dzięki połączeniu dwóch kół zainteresowań: FC Rembów i Power Gym. Nie zdradzimy wyniku spotkania ale wychowankowie grali do ostatniej minuty z dużym zaangażowaniem. Głównym celem spotkania była: „Integracja społeczna ze środowiskiem lokalnym poprzez sport”.

 

 


 Przygotowała:  M. Kotecka

 

 

IMG 20181203 163052

W styczniu, w ramach zajęć koła muzycznego odbyły się dwa spotkania. Na pierwszych zajęciach wykorzystane zostało studio nagrań, w którym Karol i Rafał próbowali swoich możliwości. W efekcie zajęć nagraliśmy dwa utwory muzyczne w wykonaniu młodych artystów. Drugie zajęcia, w których udział brali: Karol, Joachim i Dawid, poświęcone były na ćwiczenia chwytów gitarowych. 

 

 


 Przygotował:  Ł. Ziobro

 

 

IMG 20181203 163052

W styczniu odbyło się 1 spotkanie w ramach koła treningu siłowego „POWER GYM”, a mianowicie:

W dniu 29.01.2019r., w wyjeździe na siłownię do Łagowa wzięło udział 4 wychowanków: Mateusz K., Daniel T., Sławomir M., Dawid D. Tematem głównym zajęć było: „Usprawnienie partii poszczególnych grup mięśniowych poprzez ćwiczenia siłowe”.

Władysław Osmólski pisał ,,(...) wpływ ćwiczeń fizycznych nie ogranicza się do rozwinięcia mięśni, wytrzymałości oraz zręczności, ale sięga głębiej, tj. do usposobienia, charakteru i umysłu”. Jak widać, aktywność ruchowa niesie ze sobą ogromny potencjał pozytywnych wartości.

Aktywność ruchowa w sposób naturalny pozwala rozładowywać napięcia emocjonalne, a chęć osiągania sukcesów sportowych motywuje do zmiany zachowań, stąd sport jest jednym z ważniejszych narzędzi wykorzystywanych w procesie resocjalizacji.

 

 


 Przygotowała:  B. Ziobro

 

 

IMG 20181203 163052

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi i wyjazdami na przepustki podczas zajęć z koła Pierwszej Pomocy Przedmedycznej nasi wychowankowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności dotyczące pomocy osobom skrajnie wychłodzonym oraz zagrożonym wychłodzeniem. 

W trakcie trzech spotkań uczestnicy poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Poszerzyli wiedzę dotyczącą sposobów podejścia do osoby znajdującej się w przeręblu, nauczyli się jak w takiej sytuacji odpowiednio zareagować. Wychowankowie poznali pięć etapów odmrożeń, dowiedzieli się, które części ciała są najbardziej narażone na odmrożenia, jak również w jaki sposób udzielić pomocy. A jak każdy wie lepiej zapobiegać niż leczyć, uczestnicy zajęć zajęli się również zapobieganiem sytuacjom, w których dochodzi do wychłodzenia i odmrożeń. 

Na ostatnich zajęciach przeprowadzony został test weryfikujący wiedzę wychowanków na temat pierwszej pomocy. Uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się, w których aspektach ich wiedza jest wystarczająca a w których muszą jeszcze popracować aby nieść pomoc i być pewnym, że robią to dobrze. W zajęciach udział wzięło 9 wychowanków.

 

 


 Przygotowała:  K. Bednarczyk

 

 

IMG 20181203 163052

Zajęcia z koła sportowego „Pływak ” odbyły się 13.12.2018r. w godzinach od 9.50-12.25 w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. Udział w zajęciach wzięli: Michał A,  Amadeusz. L, Wojciech B. ,J. Martuzalski,  Tymoteusz. B, Patryk.K .  Podczas zajęć wychowankowie nabywali umiejętności pływania strzałką. Uczyli się nurkowania  , wyławiania przedmiotów z dna basenu.

Drugie zajęcia odbyły się 11.01.2019r.w godzinach od 09.20-11.20.Udział w zajęciach wzięli Jakub. M, Jakub. K, Michał A. ,Amadeusz L., Jakub M., Kacper P. W  czasie zajęć nieletni nabywali umiejętność a pracy rąk w st. dowolnym, ćwiczenia doskonalące nurkowanie. Lekcja kontrolna pływanie strzałką i nurkowanie.

 

 


 Przygotowała:  B. Witkowska

 

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania